O MNĚ

Jmenuji se Věra Ansorgová a v roce 2015 jsem dokončila magisterské studium oboru Sociální práce na Univerzitě Hradec Králové. Již v průběhu svého studia jsem pracovala s lidmi v těžkých životních situacích a pomáhala jim se s náročnou situací smířit, snášet ji, nebo ji měnit.

Po dokončení studia sociální práce započalo studium oboru Psychologie na Univerzitě Palackého v Olomouci. Velmi přínosný je pro mě zejména akreditovaný pětiletý psychoterapeutický výcvik v terapeutickém směru kognitivně-behaviorální terapie. Tento terapeutický směr má potenciál pro práci s různorodou problematikou. Je využitelný pro práci s jednotlivci, páry i skupinami. Závěrečná práce výcviku je zaměřena právě na párovou terapii. V rámci výcviku docházím na pravidelné supervize.

Kromě výše uvedeného pětiletého výcviku jsem v průběhu praxe absolvovala i další výcviky, které mě opravňují například k vedení případových konferencí, a to včetně jednání, u kterých je přítomno dítě.

Případové konference vedu od roku 2013. Cílem jednání je vždy dojít ke konkrétním krokům, které je nutné realizovat, aby došlo ke zlepšení situace v rodině. Často je cílem případových konferencí také nastartování změny mezi stranami, které jsou v dlouhodobém konfliktu.

V rámci své práce se již několik let setkávám s rodinami a páry v krizi (pracovala jsem na oddělení sociálně právní ochraně dětí), s osobami s duševní nemocí (stáž v PN Horní Beřkovice či v rámci práce v Probační a mediační službě, kde většinu klientů tvoří odsouzení). Terapie má své místo všude tam, kde se člověk ocitne v náročné životní situaci.

Jsem členkou České asociace kognitivně behaviorální terapie a Asociace manželských a rodinných poradců.

Ve volném čase se ráda věnuji mým koníčkům, ke kterým patří  kromě malování, jízdy na kole a pěší turistiky také naše zvířata, která jsou velkým zdrojem radosti - kočky Coudy, Eliška a Angus 
a fenky Janis a Demi.

pozn. mé rodné příjmení je Štěpánová
pozn. mé rodné příjmení je Štěpánová